Połącz się z naszym konsultantem Pn-Pt:  8-17 Sb:  8-14 12 653 74 54      607 503 069

Sprzedaż opon

Nasza firma oprócz świadczenia usług serwisowych i wulkanizacyjnych, prowadzi także sprzedaż opon. W bazie produktów znajduje się bardzo dużo modeli większości renomowanych oponiarskich marek, zarówno dla samochodów osobowych, jak i terenowych czy dostawczych. Poprzez wybór precyzyjnych kryteriów, można w szybkim czasie uzyskać informacje o odpowiednich modelach, porównać je i zamówić. W razie wątpliwości, zapraszamy do lokalnych serwisów, gdzie nasza obsługa doradzi i pomoże wybrać najbardziej pasujący model.

Rodzaje dostępnych opon

W ramach prowadzonej przez punkty OponyKozak sprzedaży opon, udostępniane jest różnego rodzaju ogumienie.


Przede wszystkim dzielimy je ze względu na kategorię pojazdu do jakiego mają być przeznaczone. Oferujemy:


Poza kryterium przeznaczenia, opony kategoryzujemy ze względu na typ sezonu, na jaki są przewidziane:


Kolejnym istotnym kryterium podziału jest układ bieżnika – zróżnicowanie jego struktury nacięć, kanałów odprowadzania wody, stopnia wygładzenia powierzchni czy posiadania specjalnych elementów (typu kolce). Oferujemy między innymi opony:


Dodatkowo w naszym serwisie można nabyć oprócz gotowych produktów wprost od producenta, również opony bieżnikowane czyli poddane procesowi regeneracji.

Producenci

Dział sprzedaży naszego serwisu oferuje modele większości uznanych producentów opon na całym świecie. Znajdą Państwo wśró nich modele firm:


Barum – jest czeską firmą oponiarską powstałą w 1945 roku jako rezultat fuzji trzech czechosłowackich spółek. Marka jest połączeniem firm: Bata, Rubena i Mitas (połączenie pierwszych liter spółek dało nazwę BaRuM). Dziś opony Barum są produkowane w Czechach, a firma od 1992 roku wchodzi w skład grupy Continental. Dzięki tej współpracy rozszerzono dotychczasową ofertę o ogumienie dla samochód ciężarowych i maszyn rolniczych. Rocznie zakłady Barum opuszcza blisko 18 milionów opon.


Bfgoodrich - jest amerykańską firmą produkującą sprzęt i opony lotnicze z Karoliny Północnej. Lata podążania drogą rozwoju, wdrażania innowacyjności i konsekwentnego rozszerzania oferowanej oferty zbudowały firmie pozycję niekwestionowanego lidera za oceanem. Po koniec lat 80-tych ubiegłego stulecia, dział produkcji opon przeszedł pod szyld europejskiego koncernu Michelin. Niezmiennie jednak, ogumienie Bfgoodrich wyróżnia się najwyższym poziomem technologicznym. Kompleksowy asortyment firmy obejmuje gamę wydajnych opon off-roadowych, osobowych, dla samochodów SUV, jak i lekkich opon ciężarowych.


Bridgestone - jeden z największych producentów wyrobów gumowych i opon na świecie, pochodzący z Japonii. Firma istnieje od 1931 roku. Poza produkcją ogumienia, firma zaopatruje rynek także w wyroby niezwiązanych z rynkiem oponiarskim, do których należą: części do pojazdów (głównie te służące tłumieniu hałasu i wibracji), produkty przemysłowe, materiały konstrukcyjne czy wyroby dla inżynierii lądowej, wodnej i sportu. Firma Bridgestone dostarcza opony takim koncernom jak m.in.: Audi, BMW, Citroen, Ford, Honda, Opel, Peugeot, Toyota, Volkswagen.


Continental - Continental AG (dawniej Continental-Caoutchouc- und Gutta-Percha Compagnie) – niemiecka spółka funkcjonująca na rynku od 1971 w Hanowerze, nazywana w skrócie Conti, obecnie zajmujący czwartą pozycję wśród największych producentów opon na świecie. Dostarcza również systemy hamulcowe i kontroli stabilności pojazdu, tachografy i inne części dla przemysłu motoryzacyjnego oraz transportu. Oprócz sprzedaży ogumienia pod własną nazwą, firma zaopatruje rynki lokalne w marki takie jak General, Euzkadi oraz Barum. Klientami firmy są czołowi producenci samochodów pasażerskich, samochodów dostawczych i autobusów.


Dayton - przedsiębiorstwo założone w 1905 roku jako jedna z pierwszych amerykańskich firm trudniących się produkcją opon letnich i zimowych dla samochodów. Aktualnym właścicielem marki jest japońska korporacja Bridgestone, której doświadczenie w produkcji ogumienia pozwala zachować dobre właściwości produktów kojarzone z tą marką. W asortymencie marki Dayton znajduje się szeroki wybór opon dla samochodów osobowych, Nowoczesne mieszanki materiałów i technologie produkcji sprawiają, że opony tej marki mają bardzo dobre właściwości jezdne.


Dębica - polska marka opon produkowanych przez przedsiębiorstwo  przemysłu chemicznego Dębica SA, Tyre Company Dębica S.A, z siedzibą w Dębicy. Wytwarza zarówno opony jak i prefabrykaty do produkcji opon. Od 1995 spółka wchodzi w skład koncernu Goodyear.


Dunlop - marka opon produkowanych przez brytyjską firmę Dunlop Tyres od 1888 roku. Działania firmy przez lata przynoszą szereg innowacji. Ostatnio między innymi nową generację opon letnich i zimowych o specjalnie wzmocnionych i wyprofilowanych ściankach, wyprodukowane w technologii RunOnFlat, które pozwalają na przejechanie nawet 80 km z prędkością do 80 km/h w sytuacji utraty powietrza.


Firestone - właściwie Firestone Tire and Rubber Company – amerykańskie przedsiębiorstwo oponiarskie założone w 1900 roku w Akron. Od początku istnienia główny dostawca opon dla firmy Ford Motor Company. Od 1988 roku Firestone jest częścią japońskiego koncernu Bridgestone. Firma ma swojej ofercie opony osobowe, dostawcze, ciężarowe i rolnicze.


Fulda - niemiecki producent opon. Firma działa od 1900 roku. Jej towary cechują się wysoką jakością zapewniającą bezpieczeństwo, trwałość i doskonałą relację ceny do jakości. Aktualnie, firma posiada około 10% udziałów na niemieckim rynku oponiarskim, co sprawia, że znajduje się w czołówce marek tej branży.


Gislaved - jest firmą powstałą w 1893 roku w Szwecji, zajmującą się produkcją wyrobów z gumy, w tym opon. Dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa rozpoczął się, gdy firma została dostawcą opon dla Volvo. Nawiązano wówczas współpracę z US Rubber ze Stanów Zjednoczonych, co pozwoliło zaimplementować nowe technologie i poszerzyć dotychczasową ofertę. W 1992 Gislaved został włączony do koncernu Continental AG, a ich opony są również produkowane na terenie Niemiec.


Goodyear - właściwie Goodyear Tire and Rubber Company – trzeci pod względem wielkości producent opon i gumy (zaraz po firmie Bridgestone i Michelin). Koncern produkuje opony na potrzeby wielu gałęzi przemysłu, między innymi: samochodowego, lotniczego, wyścigów rajdowych, ciężkich maszyn. Dodatkowo wykonuje gumowe akcesoria. Główna siedziba znajduje się w Akron w stanie Ohio. Na rynek samochodowy koncern dostarcza opony pod markami: Goodyear, Dębica,Dunlop, Fulda i Sava.


GT Radial - marka wywodząca się z Indonezji. Plasuje się w grupie dziesięciu największych i najczęściej sprzedająch producentów opon. Dostarcza na rynek szeroką gamę produktów – od opon dla samochodów osobowych, przez te dla aut dostawczych i ciężarówek, na autobusach kończąc. Eksport obejmuje ponad 100 krajów na całym świecie.


Kleber - firma istniejąca od 1911 roku, początkowo funkcjonująca pod nazwą BF Goodrich, po wojnie nazwa firmy została przemianowana na KLEBER-COLOMBES. Już w latach 30-tych ubiegłego wieku produkowano, oprócz opon, także pasy transmisyjne i różne elementy gumowe. W połowie wieku zaprezentowano rewolucyjną oponę bezdętkową i oponę z komorą powietrzną, która mogła przejechać po ostrym przedmiocie i mimo to nie ulegała uszkodzeniu. Dzisiejsza oferta firmy Kleber jest bardzo szeroka i obejmuje wiele rodzajów opon o różnych rozmiarach, w tym: opony osobowe, opony rolnicze, opony ciężarowe i opony dostawcze.


Kormoran - to rodzima marka, która na rynku pojawiła się w 1999 roku. Jej produkty charakteryzują się bardzo dobrą jakością wykonania, a przy tym są konkurencyjne pod względem cenowym. Obecnie, opony Kormoran są produkowane pod skrzydłami niekwestionowanego światowego lidera branży oponiarskiej - koncernu Michelin. Dzięki temu, polskie opony diametralnie nie odbiegają parametrami jezdnymi (odpowiadającymi za wytrzymałość, poziom bezpieczeństwa i komfort prowadzenia), a ich zakup jest ekonomiczny.


Kumho - koreańska marka stworzona w 1960 roku, której produkty tworzone są z myślą o użytkowaniu tradycyjnym jak i rajdach. Kumho jest w gronie pionierskich producentów opony typu Run Flat. Indywidualnie, jako pierwsza firma dostarczyli na rynek oponę o średnicy 32 cali i opony UHP. Opony tej firmy wykazują doskonałe parametry jezdne oraz dużą żywotność. Zastosowanie rozwiązań i technologii z branży sportów motorowych w komercyjnym ogumienie, powoduje, że opony tej firmy to doskonały wybór pod względem stabilności i bezpieczeństwa jazdy.


Michelin - czołowy światowy producent opon, największy podmiot tego typu w Europie. Firma została założona w 1889 roku, z siedzibą w Clermont-Ferrand (Puy-de-Dôme) we Francji. Michelin znany jest również z działalności wydawniczej – mapy i przewodniki („Guide Michelin”) adresowane do zmotoryzowanych turystów. Firma produkuje głównie opony dla pojazdów osobowych, ciężarowych, rolniczych, motocykli, jak również dętki i opony rowerowe oraz opony do samolotów  i promów kosmicznych.


Nexen - firma powstała w 1942 roku pod nazwą Heung-A Tire Company w Korei. Po początkowych problemach spowodowanych zawirowaniami wojennymi, za sprawą milowych kroków w postaci przejęcia technologii od Amerykanów, nawiązania współpracy z Michelin i sojuszu z japońską firmą OHTSU Tire & Rubber, towary tego producenta stopniowo zaczęły zdobywać rynki azjatyckie. A owocna współpraca z tym ostatnim przyniosła między innymi produkcję pierwszego w kraju modelu opony z bieżnikiem w kształcie litery V. Pod koniec XX stulecia firma przeszła do obecnej nazwy. W 2005 roku producent zyskał patent na technologię produkowania kauczuku warstwowe-silikatowego (gumy nano-kompozytowej). Opony dostępne w różnych rodzajach i rozmiarach, montowane w seryjnych autach Hyundai, Kia i Ssangyong.


Nokian - właściwie Nokian Tyres PLC. Firma założona w 1988 roku w Finlandii. Większość produktów jest wytwarzana stacjonarnie w fabrykach północnej Europy i w Rosji. Jest jednym z nielicznych producentów opon, którzy dostarczają ogumienie dostosowane do trudnych warunków atmosferycznych panujących w tej północnej części Starego Kontynentu. Opony Nokian doskonale radzą sobie w warunkach obfitych opadów śniegu i niskich temperatur. Firma dostarcza innowacyjne opony dla aut osobowych, ciężarowych i specjalnego sprzętu.


Pirelli - włoska firma specjalizująca się w produkcji opon pneumatycznych, założona w 1872 roku. Działalność marki nierozerwalnie kojarzona jest ze sportem. Należy do grona pięciu największych firm oponiarskich na świecie. Dostarcza opony wysokiej jakości, głównie przeznaczone dla samochodów i motocykli.


Profil - polska firma produkują opony nieprzerwanie od 1984 roku, mająca swoją siedzibę w okolicach Nowego Sącza na południu Polski. Przedsiębiorstwo dostarcza przede wszystkim opony dla pojazdów osobowych, dostawczych i terenowych w najbardziej typowych rozmiarach. Firma intensywnie modernizuje dział produkcji, wdrażając innowacyjne rozwiązania i nowe technologie stosowane u europejskich konkurentów. Wysoki poziom norm kontroli jakości sprawia, że asortyment oferowany przez tę firmę jest konkurencyjny wobec ofert innych dostawców.


Riken - firma założona w latach 20-tych XX wieku, od połowy dekady, poza badaniem z dziedziny chemii i fizyki, zajmująca się również produkcją opon. W 1992 roku Riken zostało przejęe przez spółkę Michelin Okamoto Tire Corporation. Obecnie marka jest jedną z bardziej docenianych producentów ogumienia w klasie ekonomicznej.


Saetta - opony tej marki produkowane są od 1962 roku na południu Europy w mieście Bari, w jednej z włoskich fabryk japońskiego Bridgestone`a. Produkcja skoncentrowana jest na dostarczaniu na rynek opon przeznaczonych dla samochodów osobowych.


Sava - to firmą wywodzącą się ze Słowenii, będącą obecnie największym i jednocześnie najlepiej prosperującym producentem opon w rejonie Europy Środkowej. Posiada w swojej bogatej ofercie zarówno ogumienie dla samochodów osobowych, typu SUV, ciężarowych i dostawczych. Oprócz produkcji własnej, fabryki Savy wytwarzają także opony innych marek skupionych w koncernie Goodyear. Poziom rocznej produkcji słoweńskiej fabryki szacowany jest na 8 milionów opon, około tyle samo sztuk tej firmy jest w tym samym czasie nabywanych na całym globie.


Taurus - jest producentem opon pochodzącym z Węgier mającym ponad stuletnią tradycję. Na uwagę zasługują szczególnie opony rolnicze. Od 1996 roku firma przynależy do grupy europejskiego giganta Michelin, jednak z zachowaniem własnej odrębności prawnej. Francuskie normy jakości (a Michelin kontroluje blisko 90% ogólnej produkcji węgierskiej marki) gwarantują solidność i komfort użytkowania oferowanych opon.


Uniroyal - założona w 1892 roku firma United States Rubber Company, która w 1961 roku przemianowana na Uniroyal, jedno z pierwszych przedsiębiorstw w środowisku oponiarskim. Na rynku europejskim Uniroyal stanowi gałąź niemieckiego koncernu Continental. Firma dostarcza opony, zaprojektowane by spełniać potrzeby samochodów wszystkich kategorii.


Wanli - jest producentem pochodzącym z Chin wytwarzającym opony od 1988 roku, zrzeszonym w ramach kontrolującej dużych pakiet udziałów w rynku, grupy SCTR. Wanli zajmuje drugie miejsce pod względem popularności w swoim kraju, a dzięki współpracy z innymi podmiotami notuje również kilkumilionową sprzedaż na rynku europejskim. Firma walczy z negatywnym stereotypem towarów Kraju Środka, produkując swoje opony na licencjach najbardziej znanych potentatów jak Yokohama, Dunlop czy Michelin.


Yokohama - japońska firma, szósty pod względem wielkości dostawca ogumienia na świecie. Oferta firmy zawiera opony do samochodów osobowych, sportowo-terenowych, dostawczych, ciężarowych i autobusów oraz do samolotów.