Połącz się z naszym konsultantem Pn-Pt:  8-17 Sb:  8-14 12 653 74 54      607 503 069

Wulkanizacja Kraków

logo

Serwis opon Kozak od lat świadczy kompleksową obsługę dla klientów indywidualnych, firm oraz flot. We wszystkich prowadzonych przez nas punktach w Krakowie umożliwiamy sprzedaż, wymianę, naprawę ogumienia oraz prostowanie felg. Oferujemy szeroką gamę opon nowych i bieżnikowanych – z przeznaczeniem dla samochodów osobowych, 4x4 (terenowych), dostawczych i ciężarowych, jak również sprzętu rolniczego i przemysłowego.


Prowadzone przez z nas serwisy opon dysponują wieloma stanowiskami wymiany sprzętu, dużym i wygodnym parkingiem oraz poczekalnią, do której zaprasza miła i kompetentna obsługa. Nasz doświadczony zespół serwisantów profesjonalnie i szybko zrealizuje powierzone mu zadania. Z przyjemnością udzielimy Państwu również szczegółowych i praktycznych porad w kwestii optymalnego doboru zarówno rozmiaru jak i konkretnego rodzaju opon.

Wulkanizacja

wulkanizacja

Proces wulkanizacji jakim się zajmujemy, stanowi w istocie proces chemiczny, w wyniku którego guma (bądź podobne związki polimerowe) po dodaniu siarki lub podobnych dodatków „utwardzających” ulegają przekształceniu w materiał o większej trwałości. Materiał poddany tego typu obróbce jest widocznie mniej lepki i mniej podatny na ścieranie. Zabieg wulkanizacji podobnie jest inne procesy termoutwardzania jest działaniem nieodwracalnym.


Najczęstszą przyczyną napraw wulkanizacyjnych mechaniczne uszkodzenia opony. Powstają one z reguły na skutek kontaktu opony z ostrym przedmiotem znajdującym się na powierzchni jezdni, bądź w wyniku gwałtownego uderzenia o zaniżone podłoże czy twardą przeszkodę. W takich przypadkach nieszczelności uzupełnia się pasowanym kołkiem z elastycznego, idealnie wtapiającego się tworzywa, lub wkleja po wewnętrznej stronie opony odpowiednio przygotowaną łatę.


Jednocześnie warto mieć na uwadze, że nie każdego rodzaju uszkodzenie jest możliwe do zniwelowania. Zdecydowanie nie naprawia się opon, których bieżnik jest odseparowany od pozostałych części konstrukcji opony. Za czynniki bezwzględnie dyskwalifikujące prace reparacyjne uznaje się również uszkodzenia wewnętrznej warstwy butylowej czy zbyt duże ubytki gumy.

Sprzedaż opon

sprzedaż

W prowadzonych przez nas punktach, poza ofertą serwisową, mają Państwo także możliwość zakupu nowych opon w dowolnym rozmiarze dla większości pojazdów. Dostarczamy zarówno opony dla aut osobowych, terenowych, dostawczych wszystkich znanych producentów. W ramach realizacji zamówienia istnieje możliwość dostarczenia wybranego przez Państwa zestawu za pośrednictwem firmy kurierskiej pod dowolnie wskazany adres bądź osobisty odbiór wraz z założeniem wybranego ogumienia w naszych serwisach opon Kozak w Krakowie.

więcej →

Sprzedaż opon bieżnikowanych

bieznikowane-sprzedaz

Poza klasycznymi metodami produkcji opon istnieją również regeneracja opon (tzw. bieżnikowanie). Proces ten polega na nałożeniu na oponę nowej warstwy bieżnika i wzmocnieniu boków. Produktem wynikowym są opony bieżnikowane, które nie odbiegają jakościowo od opon nowych. Sa równie trwałe jak pozostałe opony, a przy tym bardziej ekologiczne. Dbając o wysoki standard usług i zadowolenie klientów, firma zaopatruje się w produkty renomowanych producentów mieszanek gumowych i zagranicznych dostawców opon.

więcej →

Wymiana opon

wymiana

Klientom posiadającym już opony do montażu, serwis proponuje sprawną i ekspresową wymianę. Nasza fachowa obsługa przy wsparciu nowoczesnych urządzeń skróci czas oczekiwania na wykonanie usługi do minimum. Nie ma potrzeby wcześniejszego rejestrowania wizyty. Nie zajmie ona Państwu dłużej niż 25 minut.

więcej →

Prostowanie felg

prostowanie

Uzytkowanie uszkodzonej felgi skutkuje deformacją obręczy oraz zniszczeniem opony, a dodatkowo może powodować zużycie łożyska oraz luzy w zawieszeniu. W nazym serwisie opon w Krakowie oferujemy usługę prostowania felg. Uszkodzone felgi można poddać naprawie, dzięki czemu uniknie się niepotrzebnych napraw i kosztów.

Pompowanie kół azotem

pompowanie azotem

W ramach dostępnych usług proponujemy Państwu także pompowanie kół azotem. Wykorzystanie czystego gazu, pozwala (w przeciwieństwie do zwykłego powietrza) utrzymać stałe i prawidłowe ciśnienie w oponach. Przekłada się to w znaczący sposób na komfort jazdy, a dodatkowo spowalnia eksploatację zawieszenia, zmniejsza spalanie paliwa i zabezpiecza przed nieprawidłowym zużyciem bieżnika.

więcej →

Przechowalnia opon

przechowalnia

Po sezonowej wymianie, istnieje możliwość by ogumienie lub całe koła pozostawić wygodnie w naszej przechowalni w Krakowie. Gwarantujemy, że składując Państwa opony prawidłowo i bezpiecznie w specjalnym magazynie, w optymalnej temperaturze, poza działaniem promieni słonecznych, wilgoci czy substancji negatywnie oddziałujących na mieszanki gumowe, nie utracą one swoich parametrów, a będą gotowe i dostępne do użycia w dowolnym momencie.

więcej →

Serwis opon Kraków Przewóz

 • Adres:
 • Kraków, ul. Przewóz 55
 • Telefon:
 • 12 653 74 54
 • kom. 607 503 069
 • Godziny otwarcia:
 • od pn. do pt. 8 - 18
 • w sb. 8 - 14:00
wulkanizacja kraków

Serwis Wawrzeńczyce k. Nowego Brzeska

 • Adres:
 • Wawrzeńczyce 494
 • Telefon:
 • 12/ 287 46 63
 • Godziny otwarcia:
 • od pn. do pt. 7.30 - 17.30
 • w sb. 7.30 - 13:30
wulkanizacja płaszów
Sprawdź dojazd z do serwisu
Schowaj opis trasy