Połącz się z naszym konsultantem Pn-Pt:  8-17 Sb:  8-14 12 653 74 54      607 503 069

Opony bieżnikowane

Opony regenerowane

bieznikownia

To kategoria opon, które zostały poddane procesowi regeneracji, określanego również jako bieżnikowanie opon. Polega on na zastąpieniu dotychczasowego zużytego bieżnika opony nowym, przy jednoczesnym wzmocnieniu brzegów opony. Głównym celem zabiegu jest przedłużenie żywotności posiadanego już ogumienia. Aktualnie, dokonuje się tego na dwa sposoby: poprzez bieżnikowanie na gorąco oraz bieżnikowanie na zimno.


W procedurze gorącego bieżnikowania oponę, której został usunięty stary bieżnik, obkłada się pasem nowej gumy po czym umieszcza w specjalnej formie, która utrwala nowy kształt i głębokość bieżnika w procesie wulkanizacji. Natomiast podczas zimnego bieżnikowania oponę bez bieżnika scala się z już gotową, wcześniej przygotowaną warstwą bieżnika.


Niezależnie jednak od wybranej techniki, produktem wynikowym procesu regeneracji opony jest opona, która swoimi parametrami nie ustępuje pod względem jakości zupełnie nowej oponie. Ogumienie bieżnikowane zanim zostanie ponownie dopuszczone do użytku, poddawane jest ściślej kontroli. Opony bieżnikowane przechodzą tego samego rodzaju próby wytrzymałościowe co opony nowe, i tylko po spełnieniu określonych wymogów trwałości i bezpieczeństwa zyskują status zdatnych do użytkowania.


W rezultacie opona bieżnikowana jest tak samo trwała i bezpieczna, równie dobrze się użytkuje, a z uwagi na niższą cenę i mniej negatywne oddziaływanie na stan środowiska naturalnego (produkt recyklingowany) coraz bardziej popularna.


Materiały używane przez nas przy regeneracji opon posiadają najwyższą jakość gwarantowaną przez renomowanych wytwórców mieszanek gumowych oraz dostawców opon z zagranicy.


Kliknij i zapoznaj się z naszą bogatą ofertą opon bieżnikowanych.

Opony bieżnikowane Profil

bieznikownia

Technologia produkcyjna w jakiej powstają opony Profil, jak i same opony cechują się niespotykanie wysoką jakością i trwałością. W praktyce oznacza to nie tylko bezproblemowe użytkowanie, ale przede wszystkim gwarancję bezpieczeństwa. Firma z Nowego Sącza zaopatruje się u wiodących europejskich producentów surowców, których dostarczane materiały odznaczają się najwyższymi standardami jakości. w produkty o najwyższych standardach jakości.


Od pierwszych lat swojej działalności, firma kładzie silny nacisk na jak najlepszą jakość produkowanych opon. Procesowi wytwórczemu towarzyszy szereg testów na różnych etapach produkcji. Daje to możliwość optymalizowania parametrów ogumienia i eliminowania nieskutecznych rozwiązań. Dzięki wielu kontrolom, klient może mieć pewność, że do magazynu trafiają jedynie opony pozbawione wad i natychmiast gotowe do założenia.


Wysokie standardy produkcyjne i w efekcie dobra jakość oferowanego ogumienia umożliwiła firmie skuteczne rozszerzenie rynków zbytu i pozyskanie wielu odbiorców głównie w krajach zachodnich. Stale rozwijająca się sieć dystrybutorów oferowanych wyrobów spowodowała znaczne podniesienie nakładów wytwórczych. W efekcie rozwinięto gamę rozmiarów i wzorów opon. Wdrożone w procesie produkcyjnym nowoczesne technologie i specjalistyczne urządzenia wraz z rygorem przestrzegania restrykcyjnych norm jakościowych zaowocowały wzrostem zapotrzebowania na produkty Profil oraz szerokim zainteresowaniem i zaufaniem zadowolonych klientów.